Home » Czerwona koniczyna » 13 ziołowych sposobów na trądzik

13 ziołowych sposobów na trądzik

Walczysz z trądzikiem? Nadal szukasz skutecznych sposobów, dzięki którym wreszcie pozbędziesz się wyprysków? Czasami nie musisz szukać daleko. Pamiętaj, że natura to prawdziwa skarbnica substancji, które pomogą pozbyć się uporczywego problemu.

Poniżej prezentujemy aż 13 ziołowych sposobów na trądzik. Możliwe, że jeszcze o nich nie słyszałeś / słyszałaś, więc czas to zmienić!

 1. MSM

MSM (metylosulfonylometan) jest łatwo przyswajalną organiczną postacią siarki. Istotą jej działania jest wspomaganie regeneracji skóry. Świetnie sprawdza się w leczeniu trądziku – badania naukowe dowodzą, że MSM niszczy bakterie Propionibacterium Agnes. Działa także przeciwzapalnie.

 1. Guggul

Jest to indyjskie zioło, które od wieków wykorzystywane jest w medycynie ayurvedyjskiej. Powszechnie stosowane w leczeniu otyłości, chorób stawów czy problemów układu pokarmowego, wspomaga zwalczyć trądzik. Chociaż mechanizm działania w walce z wypryskami nie został dokładnie poznany, przypuszcza się że odpowiada za to zawarty w roślinie steroid o właściwościach przeciwzapalnych.

 1. Dong Quai

Wykorzystywany od dziesięcioleci z uwagi na swoje właściwości terapeutyczne jest źródłem fitoestrogenów. I właśnie dlatego doskonale sprawdza się w walce z trądzikiem. A to dlatego, że estrogeny pochodzenia roślinnego skutecznie neutralizują szkodliwy wpływ androgenów – hormonów odpowiadających za powstawanie zmian trądzikowych.

 1. Vitex

Jest to roślina o podobnym działaniu do Dong Quai. Również działa antyandrogenowo, będąc źródłem fitoestrogenów. Sprawdza się wówczas, gdy podłożem zmian trądzikowych są zawirowania hormonalne.

 1. Aloes

Aloes to roślina, której właściwości prozdrowotne znane są od wieków. Dobroczynne działanie wykazuje sok – można go dostosować miejscowo lub doustnie.

Aloes działa silnie łagodząco i kojąco. Jednocześnie przyspiesza gojenie się ran, co pozwala zapobiec powstawaniu blizn potrądzikowych. Ponadto jest źródłem substancji antyseptycznych, działając przeciwbakteryjnie.

 1. Ekstrakt z liści oliwek

Pozyskiwany z liści drzew oliwnych ekstrakt wykazuje działanie dobroczynne – szczególnie na skórę dotkniętą trądzikiem. Właściwości przeciwbakteryjne niszczą bakterie odpowiadające za powstawanie zaskórników.

Ekstrakt przyczynia się do normalizowania równowagi hormonalnej, działając antyandrogenowo.

 1. Łopian

Ekstrakt z korzeniu łopianu od dawna wykorzystywany jest w medycynie ludowej do leczenia chorób skórnych. Działając przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, pozwala wyeliminować szczepy bakterii Propionibacterium Acnes, przyczyniające się do rozwoju wyprysków.

 1. Korzeń mniszka

Ekstrakt pozyskiwany z korzeni mniszka działa silnie odtruwająco. Odpowiada również za regulowanie hormonów, dzięki czemu sprawdza się w walce z trądzikiem. Pozwala bowiem na zmniejszenie aktywności androgenów odpowiedzialnych za powstawanie wyprysków.

 1. Korzeń lukrecji

Korzeń lukrecji od wieków wykorzystywany jest w leczeniu wielu dolegliwości. Działając przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki spowodowane trądzikiem. Wykazuje także właściwości kojące, świetnie sprawdzając się przy łagodzeniu czerwonych łusek skóry.

 1. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek ten zawiera terpenoidy, które wykazują silne działanie przeciwbakteryjne. Dlatego świetnie sprawdzą się w walce z trądzikiem.

Badania naukowe przeprowadzone w Australii wykazały, że środki bazujące na olejku z drzewa herbacianego dają porównywalne efekty co nadtlenek benzoilu.

 1. Olejek lawendowy

Olejek pozyskiwany z lawendy słynie ze swoich właściwości przeciwbólowych. Ponadto posiada działanie antybakteryjne – i to ono sprawia, że olej wspomaga leczenie trądziku. Stosowany miejscowo, niszczy bakterie. Działa przy tym kojąco na skórę.

 1. Czerwona koniczyna

Czerwona koniczyna działa przeciwzapalnie. Świetnie sprawdza się w leczeniu chorób skóry, w tym: egzemy i trądziku. Reguluje ponadto pracę gruczołów łojowych, dzięki temu zmniejsza ryzyko zaczopowania ich ujść.

 1. Zielona herbata

Zielona herbata słynie ze swoich właściwości prozdrowotnych od wieków. Działa silnie antyoksydacyjnie, niszcząc wolne rodniki. A to właśnie one odpowiadają za uszkodzenie skóry oraz zaburzenia równowagi hormonalnej. Dlatego zieloną herbatę można uznać za skuteczny sposób walki z trądzikiem.

Gdzie szukać aktywnych składników przeciwtrądzikowych?

Można połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się na poszukiwania cennych roślin w nawet najbardziej odległe zakątki świata. Ale po co, skoro większość cudownych ziół dostępna jest w formie suplementów.

Przykład? Chociażby czerwona koniczyna, która w formie wysoko skoncentrowanej dostępna jest w ⇒tabletkach na trądzik Nonacne. Zawiera dodatkowo pokrzywę zwyczajną, ekstrakt z pestek winogron czy witaminę C.

Na rynku dostępne są także suplementy zawierające korzeń Dong Quai (znane jako środki na silniejsze libido u kobiet) czy bazujące na ekstrakcie z zielonej herbaty.

nonacne możesz zamówić 20% taniej – skorzystaj z okazji

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opisane Składniki