Home » Afrykańskie mango » African mango – co warto wiedzieć i gdzie je kupić?

African mango – co warto wiedzieć i gdzie je kupić?

Badania dowodzą, że african mango bardzo ułatwia odchudzanie. To ratunek dla wielu osób. Pozostaje pytanie gdzie kupić dobry ekstrakt o możliwie najsilniejszym działaniu, a jednocześnie bezpieczny dla organizmu oraz w jakich warunkach można liczyć na dobre efekty odchudzania. Postaramy się jak najlepiej odpowiedzieć na te pytania. Jak najlepiej, to znaczy tak, żeby rozwiać wszystkie ewentualne wątpliwości.

Oto przygotowane przez nas FAQ.

1. Dlaczego mówi się o african mango a nie zwykłym mango?

African mango to szczególny gatunek, który różni się od innych owoców mango dostępnych w naszych sklepach. Choć z pozoru wydaje się takie samo, to jednak oprócz smacznego miąższu, bogatego m.in. w błonnik, kryje w sobie pestkę o specjalnych właściwościach. Pestki innych gatunków mają inny skład chemiczny i nie wywierają takiego wpływu na organizm jak pestka z mango afrykańskiego.

Odchudzające działanie afrykańskiego mango, odkryto i potwierdzono na jednym z kameruńskich uniwersytetów, a „kariera” tego owocu trwa już od ładnych kilku / kilkunastu lat.

2. Dlaczego w sprzedaży jest ekstrakt a nie świeże owoce mango?

Sprowadzanie do naszych sklepów tego konkretnego gatunku mango nie ma najprawdopodobniej uzasadnienia ekonomicznego, owocu african mango nie można kupić w sklepach, ale nawet gdyby sam owoc pojawiał się w sklepach, kupujący musieliby liczyć się z tym, że w celu uzyskania efektu odchudzającego, powinni zjadać pestki owoców, bo miąższ nie ma odchudzających właściwości.

Przyznasz, że to spore utrudnienie, a jednocześnie dobre uzasadnienie tego, by pestkę african mango jednak przetwarzać do łatwiej przyswajalnej postaci czy też postaci łatwiejszej w stosowaniu, a taką postacią jest właśnie ekstrakt.

3. Jakie konkretne właściwości ma pestka z african mango?

Do końca nie odkryto mechanizmu jego działania tzn. sposobu, w jaki pestka z african mango modeluje fizjologię, ale wiadomo dokładnie, jakie są skutki tego modelowania. Są to przede wszystkim zmiany w poziomach hormonów, które decydują o tym, czy jesteśmy szczupli czy nie.

Oczywiście to spore uproszczenie, bo w rzeczywistości hormony te zarządzają wieloma procesami fizjologicznymi, które z kolei mogą odbijać się na naszym apetycie i metabolizmie – ze szczególnym uwzględnieniem metabolizmu tuczących węglowodanów.

Mówiąc jak najbardziej obrazowo pestka z african mango, a właściwie pozyskany z niej esktrakt:

  • zmniejsza apetyt na słodycze,
  • zmniejsza apetyt na jedzenie jako takie (eliminuje obżarstwo),
  • reguluje gospodarkę cukrami i insuliną,
  • wpływa na metabolizm tłuszczu, poziomy trójglicerydów i cholesterolu,
  • zmniejsza ilość wytwarzanej leptyny (hormonu „włączającego” głód),
  • zwiększa ilość wytwarzanej adoponektyny (hormonu „wyłączającego” głód).

A wszystko to z kolei skutkuje chudnięciem w bardzo rozsądnym, ale i przyzwoitym tempie sięgającym nawet 12 kg w ciągu kilku tygodni. Konkretne ubytki na wadze zależą od wagi wyjściowej, a 12 kg jest średnią uzyskaną w jednym z najbardziej spektakularnych kameruńskich badań.

 4. Kto może lub powinien stosować african mango?

African mango jest suplementem szczególnie przydatnym osobom, które można nazwać „opornymi na odchudzanie”. Oporność ta bierze się najczęściej z tego, że rozregulowana fizjologia uniemożliwia chudnięcie, sabotując wszystkie podejmowane w tym celu wysiłki. Dzięki ekstraktowi z afrykańskiego mango można łatwiej przejść na dietę i wytrzymać na niej, można też szybciej schudnąć, dzięki poprawie metabolizmu.

5. Gdzie kupić african mango?

To zasadnicze pytanie, bo jeśli chodzi o ten składnik, pojawia się on w nielicznych suplementach. Niestety w tych suplementach, które są najlepiej dostępne (afrykańskie mango w preparatach do nabycia w aptekach) jest za mało ekstraktu by można było liczyć na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów.

Kluczowa jest zawartość ekstraktu, a optymalną dawkę zawierają nieliczne suplementy. Więcej informacji nt. tego, gdzie kupić african mango i za ile – znajdziesz na tej stronie.

 opcjonalnie – zamów u producenta 20% taniej

 

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Jeden komentarz

  1. Grazka pisze:

    moja mama „napaliła się” na to african mango i zażyczyła sobie na prezent i muszę powiedzieć, ze faktycznie bardzo jej się poparwiło przede wszystkim przestała jesć cukierki, ma też lepsze wyniki no i zaczyna wchodzić w stare spódnice 🙂

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opisane Składniki