Home » Recenzje » Collagen Select – właściwości, skład, opinie – poznaj najlepszy nutrikosmetyk przeciwzmarszczkowy

Collagen Select – właściwości, skład, opinie – poznaj najlepszy nutrikosmetyk przeciwzmarszczkowy

Nutrikosmetyki przeciwzmarszczkowe działają od wewnątrz. Ich zadaniem jest doprowadzenie do tego, by organizm uzupełnił brakujące substancje i starzał się wolniej. Dzięki temu wolniej pojawiają się efekty starzenia (np. zmarszczki). >>> Collagen Select jest produktem, który bardzo dobrze, skutecznie i bezpiecznie wspiera ten proces. To w tej chwili najlepszy kolagen na zmarszczki dostępny nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Efekty, które dzięki niemu osiągniesz odmłodzą cię wizualnie nawet o kilkanaście lat. Zobacz dlaczego warto zainwestować w ten suplement. Jak w ogóle działa. Jakie są opinie o Collagen Select i jego właściwości oraz gdzie kupić go najtaniej.

Kolagen a zmarszczki

Kolagen jest jednym z podstawowych białek tworzących strukturę skóry. Włókna kolagenowe to jej rusztowanie nadające skórze jędrność, sprężystość, elastyczność i wytrzymałość. W zdrowym organizmie produkcja kolagenu zachodzi na ryle sprawnie, że cały żużywany (uszkodzony) kolagen jest bardzo szybko wymieniany na nowy i zmarszczki się nie pojawiają, a jeśli już to tylko mimiczne.

Kolagen zawarty w skórze zużywa się pod wpływem różnych czynników. Są to zanieczyszczenia, choroby, zaniedbania i błędy dietetyczne, czy wreszcie stres, używki i szereg innych czynników. Z wiekiem proces ten postępuje a organizm spowalnia produkcję kolagenu. W efekcie wytwarza go mniej niż faktycznie potrzebuje do uzupełnienia wszystkich ubytków. Wtedy zaczynają pojawiać się zmarszczki. Coraz więcej i coraz większe. Ale cierpi nie tylko skóra, bo kolagen jest jednym z podstawowych budulców organizmu i współtworzy wiele tkanek.

Procesu stopniowej utraty kolagenu całkowicie zatrzymać się nie da, bo z wiekiem zdolności regeneracyjne organizmu zmniejszają się coraz bardziej. Można jednak ten proces spowolnić, i to znacznie. Jednym z najlepszych sposobów jest suplementacja kolagenem, która ułatwia wymianę włókien kolagenowych na nowe. I to nie tylko w skórze, ale i w całym organizmie.

>> Collagen Select sprawdza się na tym polu najlepiej spośród wszystkich suplementów na naszym rynku. To dlatego, że zawiera najlepiej przyswajalną formę kolagenu. Dodatkowo wzbogacono go o substancje niezbędne do syntezy włókien kolagenowych oraz inne, cenne nutrikosmetyki o działaniu przeciwstarzeniowym.

Sposoby na uzupełnienie kolagenu

Istnieją trzy sposoby na uzupełnienie poziomu kolagenu w skórze i odbudowę jej jędrności, wytrzymałości oraz elastyczności. Są to: zastrzyki kolagenowe, kosmetyki z kolagenem oraz suplementy kolagenowe.

Zastrzyki z kolagenu (wypełniacze)

Są bardzo skuteczne, a efekty pojawiają się od razu. Jednak po zastrzykach pojawia się opuchlizna i zaczerwienienie, trzeba więc odczekać przynajmniej kilka / kilkanaście dni, by w pełni cieszyć się gładką skórą bez zmarszczek. Uzupełnianie kolagenu w ten sposób wiąże się z większymi wydatkami niż stosowanie kosmetyków lub suplementów. Dodatkowo przed zabiegiem wykonuje się próbę uczuleniową, a po nim pozostają wyraźnie widoczne podrażnienia utrzymujące się przez pewien czas.

Efekty zastrzyków utrzymują się od 4 miesięcy do pół roku.

Kosmetyki z kolagenem

O ile zawierają łatwo wchłanialny kolagen – są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą stosować suplementów i chcą uzupełniać kolagen miejscowo np. wyłącznie na twarz lub szyję. Efekty mogą wydawać się widoczne od razu ze względu na poprawę nawilżenia skóry, a czasami lekką poprawę napięcia, jednak w rzeczywistości do zwiększenia poziomu kolagenu skórze pod wpływem kosmetyków właśnie dochodzi zazwyczaj dopiero po kilku tygodniach.

Skuteczność kolagenu z kosmetyków trudno kwestionować, jednak działają one wybiórczo – tylko na te partie skóry, na które są stosowane.

Suplementy z kolagenem

Działanie suplementów najlepiej obrazuje grafika przedstawiająca wpływ na skórę Collagenu Select.

Jak widać kosmetyki działają do wewnątrz, przy czym najbardziej intensywnie oddziałują na wierzchnie, zewnętrzne warstwy skóry, podczas gdy Collagen Select działa od wewnątrz, wzmacniając skórę w całym jej przekroju. 

Kolagen zawarty w suplemencie jest przyswajany przez organizm, który w ten całkowicie naturalny sposób odbudowuje wszystkie powstałe ubytki.

Efekty pojawiają się po kilku tygodniach i utrzymują bardzo długo pod warunkiem kontynuowania suplementacji. Co najważniejsze, suplementów wcale nie musisz stosować nieprzerwanie, można spokojnie pozwolić sobie na przerwy w suplementacji.

Stosowanie dobrych suplementów jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że działają one najpełniej, na całą skórę, nie tylko wybrane partie. W porównaniu z kosmetykami czy zabiegami suplementacja jest też relatywnie tania. A stosowanie >>> Collagen Select jest dodatkowo łatwe i bezproblemowe.

Collagen Select – co to za suplement?

Powtarzaliśmy już kilkukrotnie, że Collagen Select jest najlepiej przyswajalnym kolagenem. Czas na wyjaśnienia. Mianowicie to suplement zawierający najmniejsze cząsteczki specjalnie spreparowanego kolagenu, dzięki czemu osiągnięto bardzo wysoką przyswajalność. Potwierdziły ją, aż sześciokrotnie badania. Tak oto tę specjalną formę kolagenu opisuje producent:

Oprócz kolagenu Verisol Collagen Select zawiera nw składniki (etykieta):

Całość ma formę proszku, który po rozpuszczeniu staje się napojem o tropikalnym, przyjemnym smaku.

Skład i właściwości Collagen Select

Najważniejszym składnikiem Collagen Select jest kolagen Verisol. Jego zadaniem jest odbudowa ubytków kolagenu m.in. w skórze, dzięki doskonałej przyswajalności (oraz dodatkowym składnikom) pozwala on uzyskać następujące efekty:

  • wyraźna redukcja zmarszczek a nawet likwidacja części z nich,
  • ujędrnienie skóry w całym przekroju,
  • poprawa gęstości skóry,
  • poprawa jędrności skóry,
  • poprawa elastyczności skóry,
  • wzmocnienie i regeneracja innych tkanek składających się z kolagenu (śluzówek, stawów etc.).

Spośród pozostałych składników na szczególną uwagę zasługuje ekstrakt z ziela pszczelnika mołdawskiego, który ma właściwości przeciwstarzeniowe. Silnie odmładza i regeneruje bez konieczności stosowania rygorystycznej diety w celu osiągnięcia tzw. restrykcji kalorycznej. A nie od dziś wiadomo, że znaczna redukcja spożywanych kalorii silnie powstrzymuje procesy starzenia się organizmu.

Pozostałe składniki Collagen Select to witaminy i minerały, które odgrywają kluczową rolę w metabolizmie i produkcji kolagenu oraz w procesach regeneracji organizmu. Mają też działanie anti-aging.

Opinie o Collagen Select

Opinie o Collagen Select właściwie bez wyjątku potwierdzają jego skuteczność i wysoką przydatność w zwalczaniu zmarszczek. Na początek zacytujemy opinię kosmetologa udostępnianą przez producenta preparatu.

Jak widzisz nawet fachowcy doceniają fakt, iż produkt bazuje na najnowszych odkryciach naukowych i najnowocześniejszych, sprawdzonych składnikach.

Opinie blogerów również potwierdzają wysoką przydatność Collagen Select w redukcji zmarszczek. I wreszcie sami użytkownicy (a głównie użytkowniczki) bardzo polecają ten konkretny produkt. Poniżej prezentujemy trzy z nich.

Czy są przeciwwskazania do stosowania Collagen Select?

Produkt na pewno nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży, matek karmiących piersią. Te osoby co do zasady mogą stosować jedynie przeznaczone dla nich suplementy, a Collagen Select, jak zastrzega producent, nie jest przeznaczony dla nich.

W przypadku kolagenu nie ma jakichś szczególnych obostrzeń suplementacyjnych. Dotyczy to również pozostałych składników. Tak więc każdy, kto chce poprawić wygląd skóry może spokojnie sięgnąć po Collagen Select.

Warto jedynie mieć na uwadze fakt, iż czasami sam kolagen powoduje pewne skutki uboczne. Jakie? O tym w następnym akapicie.

Czy Collagen Select ma skutki uboczne?

Produkt jest bardzo dobrze tolerowany, a jedyne skutki uboczne jakie mogą się pojawić są wywoływane przez sam kolagen, choć tutaj i ten składnik jest na tyle dobrze przyswajalny i na tyle dobrze tolerowany przez organizm, że ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest naprawdę minimalne.

Jedyne niedogodności jakie czasem pojawiają się przy suplementacji kolagenem są związane z układem pokarmowym. To dyskomfort trawienny, nudności czy zgaga. Jak już jednak powiedzieliśmy kolagen jest z reguły bardzo  dobrze tolerowany i takie zjawiska należą do rzadkości.

Gdzie kupić Collagen Select i jaka jest jego cena?

Z przeprowadzonego przez nas researchu wynika, że Collagen Select nie jest na razie dostępny w aptekach. Jednak z powodzeniem można kupić go w sklepach online, przy czym najlepszym miejscem do zakupów jest oficjalny sklep producenta, gdzie suplement ten dostępny jest w bardzo korzystnych pakietach. Jedno opakowanie możesz kupić tam najtaniej za niecałe 95 zł przy zakupie sześciu sztuk. Dodatkowo kupując w sklepie producenta zyskasz stuprocentową gwarancję oryginalności zakupu oraz gwarancję satysfakcji. Dzięki tej ostatniej gwarancji możesz odzyskać pieniądze wydane na jedno opakowanie w razie niezadowolenia z działania produktu.

Możliwości zakupu Collagen Select:

 

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opisane Składniki