Home » CLA » Czy CLA pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy?

Czy CLA pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy?

CLA – tłuszcz, który odchudza. Brzmi to jak największa niedorzeczność, bo jak to możliwe, by jakikolwiek tłuszcz zwalczał nadmierne kilogramy, skoro przyczynia się do ich powstawania? Sprzężony kwas linolowy to jednak zupełnie inna historia udowadniająca, że … tłuszcz tłuszczowi nie jest równy.

CLA to naprawdę bardzo specyficzny tłuszcz. Należy do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Badania potwierdzają jego silne działanie antynowotworowe. Ponadto podnosi odporność organizmu, zmniejszając ryzyko infekcji wirusowych. Tłumi reakcje alergiczne. I co najważniejsze… wspomaga odchudzanie. CLA podkręca tempo metabolizmu oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Naukowcy potwierdzają – CLA naprawdę odchudza

Odchudzające właściwości CLA nie są informacjami wyssanymi z palca. Jego działanie potwierdzają liczne testy i badania przeprowadzone przez naukowców.

– 5% utrata masy ciała u otyłych dzieci spożywających CLA przez okres 7 miesięcy w porównaniu do grupy placebo /badania na uniwersytecie Wisconsin w USA/
– 50% przyrost siły oraz 2% przyrost suchej masy mięśniowej (przy jednoczesnej redukcji zbędnego tłuszczu) po połączonej suplementacji CLA z kreatyną i białkiem serwatkowym /badania na uniwersytecie Saskatchewan w Kanadzie/

Naukowy podkreślają jednak, że tylko 80-procentowe CLA wykazuje efekt odchudzający. Tylko takie kwasy wykazują aktywność i są w stanie zredukować tkankę tłuszczową przy jednoczesnym wsparciu przyrostów suchej masy mięśniowej.

Istnieją silniejsze spalacze tłuszczu niż CLA, ale …

W sprzedaży znajdują się silniej działające spalacze tłuszczu niż CLA, które opierają się na zasadzie termogenicznej. Warto jednak wiedzieć, że nie wszyscy tolerują hardcore’owe składniki aktywne takich suplementów. Bardzo często wywołują one niepożądane działanie, szczególnie u osób z problemami układu sercowo-naczyniowego czy nerwowego.

Ponadto nierzadko dochodzi do sytuacji, że po zaprzestaniu stosowania silnego spalacza tłuszczu pojawiają się tzw. efekty z odstawienia. Pojawia się tendencja do ponownego gromadzenia tłuszczu w tkankach, więc rezultat redukcji nie utrzymuje się zbyt długo.

CLA na odchudzanie i utrzymanie szczupłej sylwetki

Suplementy z CLA świetnie sprawdzają się podczas powolnego budowania suchej masy mięśniowej. W przeciwieństwie do silnych fat-burnerów, sprzężony kwas linolowy wyróżnia się niezwykłą trwałością efektów i nie uzależnia organizmu. Nawet po zaprzestaniu suplementacji rezultaty redukcji utrzymują się na długo.

Dlaczego? CLA nie tylko wykazuje zdolność do rozbijania tłuszczu zapasowego, ale również redukcji komórek tłuszczowych. Efekt? Organizm nie gromadzi takich ilości tłuszczu co wcześniej.

CLA – z żywności czy suplementów?

Suplementacja zawsze spychana jest na dalszy plan, ponieważ panuje przekonanie, że lepiej pozyskiwać cenne składniki z pożywienia. W przypadku CLA raczej nie może być o tym mowy – szczególnie, jeśli sprzężony kwas linolowy ma dać efekt odchudzający. W pożywieniu można go bowiem znaleźć w znikomej ilości. Znajdziemy go m.in. w mięsie, produktach mlecznych, olejach roślinnych.

 

suplementy-czy-mleko

 

Na przykład średnia zawartość tego kwasu w mleku krowim wynosi 4,5 mg / g tłuszczu. Biorąc pod uwagę, że dziennie dostarczymy 100 g tłuszczu, nasz organizm otrzyma dawkę CLA o wartości 450 mg.

Suplementy z CLA mogą dostarczać
ponad dwukrotnie więcej kwasu niż 3 szklanki mleka

Przykład? Ot, choćby CLA od Health Spark – jedna kapsułka zawiera aż 1000 mg cennego sprzężonego kwasu linolowego (80%). Taka dawka z pewnością będzie solidnym wsparciem procesu odchudzania, przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej.

schudnij dzięki cla!

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane Składniki