Home » Jagody Acai » Czy jagody acai berry są rzeczywiście takie super?

Czy jagody acai berry są rzeczywiście takie super?

Jagody acai berry to popularny składnik wielu suplementów. Przez jednych uważany za witaminową bombę. Przez innych jako skuteczny środek wspomagających odchudzanie. Ale czy rzeczywiście jagody acai są superpokarmem? Czy faktycznie można je traktować jako panaceum na wiele dolegliwości?

Dużą siłę oddziaływania może mieć skuteczny marketing. Taki, który gra na emocjach osób chwytających się wszystkie, by powrócić do zdrowia czy pozbyć się nadmiernych kilogramów. Dlatego też na pytanie o skutecznośc jagód acai od dawna próbują odpowiedzieć naukowcy. Przeprowadzając wnikliwe badania nad tymi maleńkimi owocami, starają się rozwiać wszelkie wątpliwości i przekazać faktyczne ich właściwości.

  • Acai berry bogate w mangan

Mangan jest pierwiastkiem, który wchodzi w skład wielu enzymów. Od niego zależy więc w dużej mierze prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wpływa na procesy reprodukcyjne, bierze udział w metabolizmie białek, tłuszczów i węglowodanów.

Badania naukowe opublikowane w Journal of Toxicology and Environmental Health wykazały, że owoce acai zawierają znacznie więcej niż oczekiwano manganu. W 300ml porcji miazgi znajduje się nawet 14,6 mg tego pierwiastka, podczas gdy dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej nie powinno przekraczać 11 mg (tak przynajmniej sądzą niektórzy specjaliści).

Warto jednak mieć świadomość, że nadmiar manganu jest szkodliwy. Szczególnie dla osób na diecie wegetariańskiej oraz osób z niedokrwistością. Zbyt duża ilość tego pierwiastka zaburza wchłanianie żelaza zapobiegającego anemii.

  • Jagody acai chronią przed rozwojem Alzheimera

Naukowcy odkryli, że brazylijskie owoce mogą hamować agregację beta-amyloidów – związków, które wpływają destrukcyjnie na mózg, przyczyniając się do choroby Alzheimera. To jednak dopiero przypuszczenia, więc zachodzi konieczność przeprowadzenia wnikliwych badań.

  • Acai na niższy cholesterol

Badania przeprowadzone na szczurach sugerują, że spożywanie jagód acai może mieć wpływ na redukcję poziomu „złego” cholesterolu.

W jednym z testów szczury podzielono na cztery grupy: z dietą standardową, z dietą standardową wzbogaconą pulpą z acai, z dietą o wysokiej zawartości cholesterolu, z dietą wysokocholesterolową wzbogaconą pulpą acai. Wyniki okazały się zaskakujące: grupa szczurów przyjmujących dietę z wysoką zawartością cholesterolu i jagodami acai odnotowała spadek złych lipoprotein przy jednoczesnym wzroście dobrego cholesterolu.

Można więc przypuszczać, że jagody acai zachowają się podobnie i u ludzi. Być może jednak trzeba będzie wzbogacić dietę w większą dawkę brazylijskich owoców.

  • Jagody acai w walce z nadwagą

Suplementy bazujące na jagodach acai często podkreślają ich odchudzające działanie. Okazuje się jednak, że to wcale nie marketingowa sztuczka. Potwierdzają to bowiem badania naukowe opublikowane w Nutrition Journal.

Testy zostały przeprowadzone na 10-osobowej grupie z objawami zespołu zaburzeń metabolicznych, które przyjmowało 100 g miąższu acai dwa razy dziennie przez okres 30 dni. Naukowcy badali zachowanie się insuliny, cholesterolu oraz glukozy. Efekty okazały się zaskakujące – wyniki zasugerowały, że jagody acai mogą obniżyć poziom niektórych czynników odpowiadających za powstawanie nadwagi. Konieczne są jednak dalsze badania.

Gdzie szukać jagód acai?

Najlepszym źródłem acai są świeże owoce. Problem polega jednak na ich dostępności, ponieważ nie znoszą one dalekich podróży. Dlatego też jedyną możliwością w zakresie wykorzystania potencjału tych brazylijskich jagód jest stosowanie suplementów.

Jeśli zależy Ci na redukcji masy ciała, sięgnij po suplementy złożone. To znaczy takie, w których jagody acai uzupełniają także inne składniki. Ich synergistyczne działanie da znacznie lepsze efekty.

Jednym z takich suplementów jest Silvets – produkt stanowiący wybuchową mieszankę substancji wspierających odchudzanie. Jagody acai, L-karnityna, guarana, zielona herbata czy Cayenne w jednej kapsułce to skuteczne wsparcie w redukcji masy ciała. Więcej o suplemencie na stronie⇒ silvets.pl.

wypróbuj acai w super promocji – tylko teraz 50% taniej

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane Składniki