Home » Jagody Acai » Czy nowa odmiana śliwki wypiera jagody Acai?

Czy nowa odmiana śliwki wypiera jagody Acai?

Krążą słuchy, że te maleńkie owoce z Puszczy Amazońskiej zostały zdetronizowane przez nową odmianę śliwki pod względem zawartości antyoksydantów. Czyżby jagody Acai, określane mianem bomby witaminowej, miały silnego konkurenta? Czyżby brazylijska żyła złota już niebawem przestanie być bijącym źródłem zysków?

Biorąc pod uwagę skalę ORAC, jagody Acai plasują się na wysokiej pozycji. Wyprzedają granat, goji, truskawki czy maliny. W zasadzie nie miały sobie równych do czasu… przypadkowego pojawienia się nowej odmiany śliwki.

O co cały ten szum…

Sprawcą całego zamieszania jest Queen Garnet – australijski wynalazek, który powstał jako efekt eksperymentów nad stworzeniem odpornej na choroby śliwki. Owoc został poddany badaniom na otyłych szczurach, a efekty przeszły najśmielsze oczekiwania.

10 razy więcej antocyjanów niż śliwki

Wiele badań naukowych podaje, że królewski granat może zawierać nawet 5-10 razy więcej antocyjanów niż tradycyjne śliwki. To oznacza, że eksperymentalna odmiana stanowi silniejszą broń przeciwko wolnym rodnikom. Może więc przyczyniać się do lepszej ochrony przed nowotworami, przedwczesnym starzeniem czy stresem oksydacyjnym.

Czy to działa? Twórcy z entuzjazmem podkreślają cudowne właściwości królewskiego granatu. Tymczasem wielu naukowców dość sceptycznie podchodzi do tego odkrycia. Co prawda śliwka dała dobre wyniki w przypadku badań na szczurach, niemniej jednak nie można jednoznacznie stwierdzić, że tak samo zadziała na ludzi – choćby z uwagi na znacznie większą masę ciała człowieka.

Jagody Acai nadal na topie

Aby udowodnić cudowne właściwości nowej odmiany śliwki potrzeba czasu. Niezbędne są badania, badania i jeszcze raz badania. A to z pewnością trochę potrwa. Dlatego na ten moment – jagody Acai nie mają sobie równych.

acai-berry

Te niewielkie owoce zbierane w amazońskich lasach jeszcze nie muszą czuć się zagrożone. Stanowiąc doskonałe panaceum na wiele dolegliwości, nadal będą wykorzystywane w suplementacji.

A co dzięki nim można zyskać? Lista zasług jest naprawdę bardzo długa. Warto jednak wymienić m.in.:

– właściwości wspomagające odchudzanie – podkręcają metabolizm, ograniczają apetyt,

– poprawę sprawności seksualnej – większe libido oznacza większy apetyt na seks i możliwość czerpania jeszcze większej przyjemności ze zbliżenia,

– mniejsze ryzyko zachorowania na nowotwory – a to dzięki silnym właściwościom przeciwutleniającym,

– młody wygląd na dłużej – potężna dawka przeciwutleniaczy skutecznie opóźnia procesy starzenia.

 

acai_berry_750mg

Jeśli jednak chcesz wycisnąć z jagód Acai wszystko to co najlepsze, wybierz suplementy dostarczające potężny zastrzyk ekstraktu. Im wyższa dawka, tym wyraźniejszych efektów możesz oczekiwać.

Jagoda Acai 750mg to dobry wybór > spróbuj!

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane Składniki