Home » Maca » Czym jest Maca i jakie są jej zalety?

Czym jest Maca i jakie są jej zalety?

Korzenie z reguły uważa się za niepożyteczne części roślin. Ale jak w każdym przypadku, można wskazać kilka wyjątków od reguły. Pietruszka czy marchewka przychodzą na myśl jako pierwsze. Ale są też i takie korzenie, które skrywają w sobie nieocenioną moc zdrowotną. Takim korzeniem jest Maca.

Maca przypomina swoim wyglądem rzodkiewkę i jest jej bardzo bliskim krewnym. Występuje wyłącznie na stokach Andów, ponieważ korzeń Maca wymaga specyficznych warunków uprawy. Dlatego też nie jest powszechnie dostępny, a bardzo silnie pożądany.

Bogactwo składników odżywczych

Korzeń Maca stanowi źródło białka i węglowodanów oraz prawie wszystkich witamin. Dostarcza przy tym żelazo, wapń, magnez, fosfor oraz wiele innych składników mineralnych. Obfituje również w cenne substancje roślinne, między innymi fitosterole oraz glukozynolany.

Mała bulwa – moc możliwości

Korzeniowi Maca przypisywana jest ogromna moc wpływająca pozytywnie na sprawność ludzkiego organizmu.

Przywracanie równowagi hormonalnej

Jest doceniany przede wszystkim z uwagi na możliwość przywracania równowagi hormonalnej, wspomagając między innymi przy niedoczynności tarczycy. Świetnie sprawdza się również w przypadku łagodzenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), a także przy łagodzeniu uciążliwych symptomów towarzyszących menopauzie. Warto przy tym podkreślić, że korzeń Maca nie zawiera żadnych hormonów, a jedynie substancje stymulujące ich naturalną produkcję.

Wspomaganie płodności

Dla wielu par mających problem z poczęciem, korzeń Maca powinien stać się częścią codziennej diety. Okazuje się, że zawarte w nim aktywne substancje wspomagają płodność. Jest to spowodowane przywracaniem równowagi hormonalnej. A jak wiadomo – nieodpowiednie stężenia hormonów płciowych może być przyczyną trudności w zapłodnieniu.

Wsparcie sprawności seksualnej

Korzeń Maca ma moc, jeśli chodzi o wspieranie sprawności seksualnej – szczególnie u mężczyzn. Ponieważ odpowiada za regulowanie gospodarki hormonalnej, poprawia libido, wpływa na lepszą potencję oraz zwiększoną ilość ejakulatu.

Korzeń Maca jako suplement

Chociaż powszechnie uważa się, że najlepszym źródłem cennych składników odżywczych są naturalne korzenie Maca, tak naprawdę ciężko je zdobyć. Dlatego też jedyną opcją wydaje się być sięgnięcie po suplementy – w tym przypadku jak najbardziej jest to uzasadnione.

maca_xl

Maca XL to preparat, który zwraca uwagę – głównie ze względu na wysoką dawkę oraz obecność dodatkowych składników. Poza korzeniem, stanowi źródło kozieradki, damiany, L-argininy, witaminy B5, cynku i selenu. 2 tabletki (czyli jedna dzienna porcja) odpowiadają aż 1500 mg korzenia Maca.

 

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane Składniki