Home » Afrykańskie mango » Jakie zalety posiada afrykańskie mango?

Jakie zalety posiada afrykańskie mango?

Afrykańskie mango szturmem podbiło amerykański rynek suplementów, docierając także i do naszego kraju. Hitem stały się preparaty wspomagające odchudzanie na bazie tego owocu, dzięki którym walka z nadmiernymi kilogramami stała się łatwiejsza i związania z mniejszą ilością wyrzeczeń. Jednak odchudzanie to nie jedyne zalety afrykańskiego mango.

Niesprawiedliwością byłoby patrzenie na afrykańskie mango wyłącznie przez pryzmat działania wspomagającego bój o szczupłą sylwetkę. Ograniczanie się tylko do jego właściwości odchudzających sprawia, że osoby szczupłe nigdy nie zechcą sięgnąć po suplementy bazujące na tym składniku. A warto, ponieważ afrykańskie mango przynosi wiele korzyści zdrowotnych.

1. Działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające

Afrykańskie mango wykazuje szereg dobroczynnych właściwości: począwszy od działania antykbateryjnego i ściągającego, poprzez przeciwbólowe i przeciwzapalne, a skończywszy na antyoksydacyjnym.

Dlatego też suplementy na bazie afrykańskiego mango wspomagają leczenie biegunek, zakażeń błony bębenkowej, a nawet … żółtej febry. Preparat może więc być skutecznym wsparciem dla osób wybierających się do krajów tropikalnych.

2. Możliwe właściwości przeciwnowotworowe

Afrykańskie mango stanowi bogactwo cennych składników odżywczych. Jest źródłem wielu minerałów (magnezu, potasu, żelaza), witaminy C oraz aż 18 aminokwasów stanowiących materiał budulcowy białek.

Wyniki badań opublikowanych w Journal of Agricultural and Food Chemistry wskazują, że afrykańskie mango zawiera także kwas elagowy. Z kolei American Cancer Society donosi, że kwas elagowy z afrykańskiego mango może działać przeciwnowotworowo (koniecznością jest jednak przeprowadzenie dalszych badań).

3. Niższy cholesterol i kontrola poziomu cukru

Afrykańskie mango może przyczyniać się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi oraz kontrolowania optymalnego poziomu cukru. Tak wynika z badań opublikowanych w Lipids in Health and Disease. Podobne doniesienia wynikają z publikacji w Dhaka University Journal of Pharmaceutical Sciences – jeśli chodzi o obniżanie poziomu glukozy.

Gdzie szukać afrykańskiego mango?

Afrykańskie mango jest owocem, które rośnie w Kamerunie. Teoretycznie można byłoby wybrać się w egzotyczną podróż, zachwycać się smakiem i korzystać z dobroczynnych właściwości. Ale dlaczego tylko teoretycznie? Głównie chodzi o koszty – wyprawa do Afryki (i związane z tym wszelkie przygotowania) stanowią spory wydatek. Po drugie należy mieć świadomość, że potencjał afrykańskiego mango tkwi w pestce. Tak, w pestce. A to oznacza, że ciężko będzie ją połknąć – ma spore rozmiary.

Dlatego też jedynym sposobem na skorzystanie z walorów afrykańskiego mango są suplementy. I tu pojawia się kolejny problem… Na rynku – niczym grzyby po deszczu – wyrastają nowe preparaty, co wcale nie ułatwia wyboru.

Możesz zakupić:

African Mango (BioVea) – 150 mg ekstraktu z Irvingia Gabonensis,

Mango Afrykańskie (altermedica) – 400 mg ekstraktu z Irvingia Gabonensis,

African Mango (Nutrina) – 600 mg ekstraktu z Irvingia Gabonensis. [NAJLEPSZY WYBÓR]

Jak wynika z powyższego, ostatnia pozycja „bije na głowę” wszystkie inne suplementy. Wysoka dawka cennego ekstraktu to szybsze efekty działania.

Musisz też wiedzieć, że podobnie do afrykańskiego mango (pod względem oddziaływania na tzw. hormony tycia i szczupłości) działa ekstrakt z zielonej kawy i garcynia kambodżańska. Te składniki z kolei znajdziesz w suplemencie o nazwie Garcinia Cambogia Actives – tu więcej na jego temat, dokładny skład i opis działania.

ZAMÓW AFRICAN MANGO 20% TANIEJ – ODBIERZ SWOJĄ ZNIŻKĘ!

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane Składniki