Home » Chondroityna » Kombinacja glukozaminy i chondroityny wykazuje właściwości przeciwzapalne

Kombinacja glukozaminy i chondroityny wykazuje właściwości przeciwzapalne

Od dawna mówi się, że glukozamina i chondroityna wspierają leczenie stanów zapalnych. Chociaż pojawiają się przeciwnicy tej teorii, badania naukowe wskazują na coś innego. Rzeczywiście kombinacja tych dwóch składników może wykazywać silne właściwości przeciwzapalne.

Kombinacja chlorowodorku glukozaminy i siarczanu chondroityny może zmniejszać poziom CRP – kluczowego biomarkeru stanów zapalnych. Tak wskazuje nowe podwójnie randomizowane badanie ze ślepą próbą.

Stany zapalne zredukowane nawet o 23%

Podawanie kombinacji glukozaminy i chondroityny w odpowiednich dawkach przyczyniło się do zmniejszenia poziomu CRP nawet o 23% – w porównaniu z placebo. Zdaniem naukowców, jest to związane również ze znacznym zmniejszeniem aktywności cytokin w porównaniu z placebo.

Badacze podkreślają również, że podawanie suplementów zawierających glukozaminę i chondroitynę pozwala na zmniejszenie stanów zapalnych oraz doprowadza do zmian systemowych innych ścieżek u osób zdrowych, z nadwagą.

Glukozamina i chondroityna w walce z nowotworami?

Powyższe badanie daje dowody na istnienie potencjalnych mechanizmów, które miałyby prowadzić do zmniejszenia ryzyka nowotworów jelita grubego oraz nowotworów płuc przy suplementacji glukozaminą i chondroityną.

Badania zostały sfinansowane przez National Institutes of Health (NIH), a wykonane przez naukowców z Fred Hutchinson Cancer Research Center w Seattle, Harvard School of Public Health oraz Vanderbilt University.

Szczegóły przeprowadzonych badań

Badania przeprowadzone zostały na 18-osobowej grupie kobiet i mężczyzn z nadwagą. Przez 28 dni podawano im kombinację chlorowodorku glukozaminy (1500 mg/ na dobę) oraz siarczanu chondroityny (1200 mg / na dobę) albo placebo.

Jak już wyżej zostało wskazane, wyniki okazały się zaskakujące. Odnotowano zmniejszenie stanów zapalnych o 23% w porównaniu z placebo.

Istnieje więc coraz więcej dowodów na to, że odpowiednia kombinacja glukozaminy i chondroityny faktycznie wykazuje działanie przeciwzapalne, mogąc łagodzić uciążliwe objawy wielu schorzeń.

Wyniki są obiecujące, dlatego też naukowcy będą kontynuować badania nad kombinacją glukozaminy i chondroityny.

Jakie suplementy przyjmować?

By doświadczyć działania glukozaminy i chondroityny, należy przyjmować substancje w odpowiednich dawkach. Takich, które pozwolą wykazać terapeutyczny efekt.

Wybierając suplement, należy zwrócić więc na zawartość aktywnych substancji. W przypadku glukozaminy niech to będzie 1500 mg. Zaś w przypadku chondroityny – 1200 mg.

glucosamine_sulphate_1500mg

Optymalną dawkę siarczanu glukozaminy zawiera suplement od Health Spark. Siarczan Glukozaminy 2KCl to potężna porcja składnika wykazujące działanie przeciwzapalne. Zawiera aż 1500 mg aktywnego składnika. Regularna suplementacja pozwala na poprawę właściwości płynu wypełniającego torebki stawowe oraz odpowiada za wzmocnienie więzadeł, chrząstek oraz ścięgien.

Poznaj moc naturalnej glukozaminy

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane Składniki