Miłorząb dwuklapowy (Ginkgo Biloba) jest chyba jednym z najstarszych drzew, które zna ludzkość. W krajach azjatyckich rośnie od ponad 200 lat i jest uznawane za świętość. Uważa się, że sok pozyskiwany w liściach tego drzewa ma ogromną moc. Moc, która jest w stanie dać nieśmiertelność.
Z tą nieśmiertelnością to może przesada (bo już dawno miłorząb dwuklapowy znalazłby się na liście gatunków chronionych). Jedno jest pewne – skrywa się w nim ogromny potencjał zdrowotny.
Obrońca przed chorobami cywilizacyjnymi
Choroby cywilizacyjne to plaga współczesnych czasów. Tymczasem okazuje się, że miłorząb dwuklapowy stanowi silną tarczę przeciwko wielu schorzeniom. Przyczynia się do zwiększenia drożności i elastyczności naczyń krwionośnych. Dotlenia mięsień sercowy. Usprawnia ukrwienie oraz dotlenienie mózgu.
Miłorząb dwuklapowy świetnie radzi sobie ze zmniejszaniem ryzyka udaru mózgu, zawału serca, miażdżycy.
Poprawia pamięć i koncentrację
Miłorząb dwuklapowy może usprawniać procesy zapamiętywania oraz ogólnie poprawiać funkcje poznawcze – u osób zdrowych. Tak wskazują niektóre badania naukowe.
Z kolei liczne badania potwierdzają skuteczną pomoc w problemach z pamięcią spowodowanych demencją lub chorobą Alzheimera. Ponadto zmniejsza dolegliwości bólowe głowy spowodowane zaburzeniami w krążeniu mózgowym.
Łagodzi objawy PMS
Dobra wiadomość dla kobiet jest taka, że miłorząb dwuklapowy skutecznie łagodzi objawy PMS, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Biorąc pod uwagę fakt, że każdego miesiąca cierpi na te dolegliwości co druga kobieta, to pozytywna informacja. Szczególnie, że objawy PMS bywają naprawdę bardzo uciążliwe – począwszy od silnego bólu brzucha po tkliwe i obrzęknięte piersi, a skończywszy na wahaniach nastroju.
Badania naukowe wykazują, że Ginkgo Biloba szczególnie dobrze sprawdza się w łagodzeniu „babskich humorów” oraz nadmiernej wrażliwości piersi.
Dawkowanie miłorzębu a efektywność
Wiadomo, że tylko odpowiednia dawka miłorzębu dwuklapowego jest w stanie dać pozytywne efekty. Od jakich wartości można zauważyć terapeutyczne właściwości?
W niemal wszystkich badaniach medycznych wykorzystywane są standaryzowane ekstrakty zawierające 24% glikozydów flawinowych oraz 6% związków terpenowych. W przypadku osób zmagających się z demencją starczą, podawana jest dawka 40 mg ekstraktu trzy razy dziennie.
Eksperci zalecają, by suplementację rozpocząć od małych dawek, stopniowo zwiększając porcję. Za małe dawki uważa się 120 mg dziennie. W miarę suplementacji można podnosić porcje – najlepiej w konsultacji z lekarzem.
Miłorząb dwuklapowy a efekty uboczne
Suplementy bazują wyłącznie na liściach miłorzębu dwuklapowego. Nasiona spożywane na surowo są niebezpieczne.
Ekstrakt z miłorzębu jest z reguły bezpieczny. Jednak u niektórych osób może powodować ból głowy, kołatanie serca, zawroty głowy, nudności, biegunki.
Przed zażyciem ekstraktu z miłorzębu dwuklapowego należy skontaktować się z lekarzem – w przypadku przyjmowania jakichkolwiek leków.
Miłorząb dwuklapowy w suplementach
Sprawą oczywistą jest, że najlepszym obecnie źródłem miłorzębu są suplementy. Jakie? Polecane są te, które poza Ginkgo zawierają składniki wzmacniające jego działanie.
Połączenie miłorzębu dwuklapowego, L-argininy i żeń-szenia jest w stanie poprawić kondycję zdrowotną i … seksualną.
L-arginina odpowiada za lepszą pracę układu krwionośnego. Żeń-szeń jest naturalnym afrodyzjakiem, a przy okazji wspomaga zdrowie.
Taką kompozycję składników znajdziesz w >>> Femin Plus. Wypróbuj go bo warto!