Home » Skrzyp polny » Skrzyp polny – wspomaga skórę i opóźnia jej starzenie

Skrzyp polny – wspomaga skórę i opóźnia jej starzenie

Natura ma moc – tak chciałoby się powiedzieć, analizując cenne właściwości skrzypu polnego. W tej niepozornej roślinie zielnej skrywa się bogactwo dobroczynnego działania. Dlatego skrzyp od wieków wykorzystywany jest w medycynie ludowej.

Skrzyp polny jest byliną, która występuje na terenie całego kraju. I aż dziw bierze, że wklepujemy w siebie najdroższe kremy odmładzające, korzystamy z kosztownych i inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, nie doceniając tego co drzemie w naturze. A drzemie w niej sporo, ponieważ skrzyp polny może skutecznie opóźnić procesy starzenia. Niewiarygodne prawda? A jednak…

Niepozorna czarodziejka – krzemionka

Za cenne właściwości skrzypu polnego odpowiada przede wszystkim krzemionka. To ona jest tą niepozorną czarodziejką, która sprawia że w mig odzyskujemy zdrowy wygląd. Związki krzemu zawarte w skrzypie polnym stanowią aż do 10% suchej masy.

Krzem wspiera kondycję całego organizmu, ale ze szczególną troską dba o skórę. Zwiększa jej elastyczność oraz sprężystość. Zwiększa zdolność do wchłaniania tlenu. Wpływa korzystnie na stan naczyń krwionośnych. Działa oczyszczająco, pozbawiając skórę wszelkich zanieczyszczeń.

Eliksir młodości, czyli flawonoidy

Wspomagające właściwości skrzypu polnego to jedno, a działanie odmładzające – to drugie. I chociaż większa elastyczność skóry zawdzięczana jest związkom krzemu (co zmniejsza ryzyko powstawania zmarszczek), to za spektakularne efekty odmładzające odpowiadają flawonoidy.

Są to związki wykazujące budowę polifenolową. Należą więc do grupy silnych przeciwutleniaczy. A jak na mocne antyoksydanty przystało, skutecznie neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników. Chroniąc struktury lipidowe przed utlenianiem, opóźniają procesy starzenia się skóry. Dlatego dłużej zachowujemy swój młody wygląd, bo skóra zupełnie nie zdradza naszego wieku.

Flawonoidy wykazują jeszcze jedną cenną właściwość. Wzmacniając ściany naczyń krwionośnych, zapobiegają tworzeniu się nieestetycznych pajączków.

Ochrona przed promieniowaniem, czyli karotenoidy

Skrzyp polny zawiera także karotenoidy. Są to substancje, które stanowią skuteczną tarczę ochronną wycelowaną w stronę promieniowania ultrafioletowego. I także w ten sposób chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem, pozwalając na zachowanie młodego wyglądu.

Herbatka albo suplementy

Jak wykorzystać potencjał skrzypu polnego? Wystarczy przygotować ziołową herbatkę albo … sięgnąć po suplementy. To drugie rozwiązanie może dać szybsze efekty, jeśli sięgniemy po preparaty zawierające silnie skoncentrowaną dawkę skrzypu.

skin_hair_and_nail_support

Skóra Włosy i Paznokcie od Health Spark to aż 200 mg cennego ekstraktu o działaniu odmładzającym.

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

1 komentarz

  1. shaduu napisał(a):

    Spróbowałem i jest genialny

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane Składniki