Home » Zielony Małż » Zielony małż pomaga uszkodzonym mięśniom

Zielony małż pomaga uszkodzonym mięśniom

Suplementy bazujące na naturalnych składnikach coraz bardziej zadziwiają swoim działaniem. Ich właściwości już dawno przestały ograniczać się wyłącznie do wspomagania odchudzania. Naukowcy ciągle pracują nad suplementami, które mogłyby wesprzeć także inne funkcje organizmu. Przykład? Suplementy z małżem, które – jak twierdzą naukowcy – są w stanie pomóc uszkodzonym mięśniom.

Zielony małż (omułek zielonowargowy) to skorupiak pochodzący z Nowej Zelandii. W przeciwieństwie do ryb, w całości składa się z białka, węglowodanów, naturalnego siarczanu chondroityny, minerałów i kwasów omega-3.

Nie tylko na stany zapalne

Zielony małż nowozelandzki zasłynął przede wszystkim ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Wykazując większą bioaktywność niż tradycyjnie stosowane preparaty, pomaga uporać się z wieloma schorzeniami. Więcej informacji na PubMed.gov.

Badania naukowe wykazują również, że zielony małż pozwala na łagodzenie dolegliwości bólowych – szczególnie w obrębie stawów kolanowych. Poprawia przy tym ich mobilność, co jest istotne dla osób miewających problemy z aparatem ruchu. Zainteresowanych odsyłam na PubMed.gov.

Fakt. Zielony małż przyspiesza regenerację mięśni

Do takiego wniosku doszedł profesor Timothy Mickleborough ze School of Public Health: Indiana University Bloomington. Stwierdził, że pozyskiwany z nowozelandzkiego zielonego małża olej jest w stanie nie tylko odwrócić zapalenie płuc, ale i wspomóc uszkodzone intensywnym wysiłkiem fizycznym mięśnie.

By potwierdzić swoje przypuszczenia, przeprowadzono testy z udziałem 32 aktywnych sportowo mężczyzn, który ćwiczą 3 razy w tygodniu przez ok. 30 minut. Badanych podzielono na dwie losowe grupy i podawano albo olej z małża, albo placebo  – przez 26 dni przed treningową sesją oraz 96 godzin po zakończeniu aktywności.

Jakie były wyniki? Osoby, które otrzymywały olej z małża wykazywały mniejszą bolesność mięśni, większą wytrzymałość i mniejsze zmęczenie. Ogólnie rzecz biorąc, ich organizm doświadczył mniej stresu po treningu niż organizmy osób otrzymujących placebo.

Co to oznacza? Zdaniem profesora zielony małż jest w stanie złagodzić bolesność mięśni oraz przyspieszyć proces regeneracji u wszystkich osób, które ćwiczą zawodowo i amatorsko.

Wyniki badań zostały opublikowane w lutym 2015 w Journal of the International Society of Sports Nutrition.

Zielony małż – świeży czy w tabletkach?

Skoro zielony małż faktycznie pomaga uszkodzonym mięśniom, warto go zażywać – to jest pewne. Ale idąc tropem lepszej wchłanialności i lepszego przyswajania witamin pozyskanych z pożywienia, znaczne lepsze efekty można uzyskać delektując się małżem w postaci naturalnej. Czyż nie?

Nie! Wszystko dlatego, że zielony małż stanowi bogactwo cennych aktywnych składników tuż po połowach. Aby zagwarantować 100% świeżości i zawartości niezbędnych substancji, produkt jest liofilizowany na miejscu. A to oznacza, że do Polski dociera wyłącznie w postaci suplementów. Zawierają one znacznie więcej aktywnych składników niż produkt w postaci naturalnej, który po dotarciu do naszego kraju stałby się właściwie bezwartościowy.

green_lipped_mussel_500mg

Gdzie szukać zielonego małża? Taki produkt wprowadziła do swojej oferty marka Health Spark. Green Lipped Mussel to aż 500 mg ekstraktu z zielonego małża. Regularna suplementacja nie tylko poprawi wydolność i wytrzymałość mięśni, ale i zmniejszy stany zapalne oraz zredukuje dolegliwości bólowe – szczególnie w okolicach narządu ruchu.

Nie pozwól, by dolegliwości ograniczyły Twoją aktywność

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane Składniki