Home » Poradniki, Newsy, Informacje » Uwaga na suplementy z BMPEA

Uwaga na suplementy z BMPEA

Szczupła sylwetka w kilka dni… To marzenie wielu osób. Osób, które szukają dróg na skróty, chcąc pokonać nadmierne kilogramy. W większości przypadków są to ludzie gotowi poddać się nawet najhardziej ekstremalnym eksperymentom, sięgając po dość kontrowersyjne (a wręcz niebezpieczne) sposoby na odchudzanie.

Problem w tym, że nie wszystkie suplementy są bezpieczne. Przykład? Najnowsze doniesienia naukowców wskazują, że groźne dla zdrowia (a nawet życia) mogą być preparaty zawierające BMPEA. Wszczęty alarm sprawił, że aż 11 suplementów wspomagających odchudzanie zostało wycofanych z rynku.

Na czarną listę trafiły

 1. JetFuel T-300 (31 mg)
 2. Fastin-XR (27 mg)
 3. Yellow Scorpion (23 mg)
 4. Black Window (19 mg)
 5. Lipodrene Hardcore (10 mg)
 6. Aro Black Series Burn (9 mg)
 7. Dexaprine XR (6 mg)
 8. Lipodrene Xtreme (3 mg)
 9. MX-LS7 (3 mg)
 10. JetFuel Superburn (3 mg)
 11. Stimerex-ES (1 mg)

Dlaczego BMPEA stanowi zagrożenie?

Ale czy rzeczywiście istnieje powód do tego, by wszczynać taki alarm i od razu wycofywać produkty ze sprzedaży? Zdaniem naukowców – tak.

Badania, które zostały opublikowane w New York Times jednoznacznie wskazują, że przyjmowanie BMPEA może wywołać szereg negatywnych działań niepożądanych. A to dlatego, że substancja wywodzi się z grupy 2-fenyloetyloaminy – czyli grupy, która obejmuje nie tylko amfetaminę, ale i inne środki o właściwościach halucynogennych. I chociaż takie produkty mogą faktycznie przyczyniać się do redukcji masy ciała – poprzez oddziaływanie na receptory odpowiadające za energię, niebezpieczeństwo stosowania przewyższa działanie odchudzające.

Preparaty zawierające BMPEA mogą prowadzić do poważnych problemów układu sercowo-naczyniowego i działać silnie uzależniająco. Odpowiadają za bezsenność oraz zmniejszają koncentrację.

Postaw na bezpieczne alternatywy

Nie musisz jednak kompletnie rezygnować ze wspomagania odchudzania. Zamiast iść drogą na skróty, możesz sięgnąć po suplementy diety wspierające w trudnej walce z nadmiarem kilogramów. I nie dość, że nie wyrządzają szkody, to jeszcze poprawiają kondycję zdrowotną.

Bestsellery to:

 1. Silvets – wybuchowa mieszanka odchudzająca
 2. GreenCoffee 5K – moc kwasu chlorogenowego zamknięta w kapsułkach
 3. Mango Afrykańskie 6000 mg – odchudzająca egzotyka w formie tabletek
 4. Garcynia Kambodżańska Actives – potężna dawka odchudzających składników

Jeśli chcesz schudnąć, obierz prostą ale bezpieczną drogę. Naturalne suplementy diety wspierające redukcję masy ciała to Twój sprzymierzeniec, dzięki któremu osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Szczupłą sylwetkę.

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane Składniki