Home » Jagody Acai » Jakie właściwości mają tabletki z Acai na przykładzie Acai Berry Extreme

Jakie właściwości mają tabletki z Acai na przykładzie Acai Berry Extreme

Jagodzie Acai przypisuje się bardzo wiele leczniczych właściwości, stąd też jej popularność, a ponieważ jagoda ta nie jest u nas dostępna, osoby chcące wykorzystać Acai w suplementacji są praktycznie skazane na przyjmowanie ekstraktów.

Tabletki z Acai mogą mieć różne właściwości. Właściwości te są uzależnione od składu, a ponieważ interesuje nas dziś sama jagoda – przyjrzymy się najlepszemu, bo najsilniejszemu, ekstraktowi z Acai na rynku i na jego przykładzie omówimy działanie Acai berry.

Ten ekstrakt zawierają tabletki ⇒ Acai Berry Extreme, które w dziennej dawce dostarczają aż 10 000,00 mg jagody!

Jakie właściwości mają tabletki z Acai?

Są to przede wszystkim właściwości, dzięki którym nasz organizm zyskuje niemal pełną ochronę i zabezpieczenie przed chorobami, zwłaszcza tymi będącymi skutkiem cywilizacji, w której żyjemy, chorobami takimi jak otyłość czy nadwaga, problemy trawienne i związane z zaburzeniami przemiany materii. Prawdziwość tych informacji może potwierdzać fakt, iż wśród mieszkańców Ameryki Południowej, dla których jagoda Acai stanowi podstawę diety, bardzo rzadko, albo wcale, nie notuje się chorób będących przekleństwem naszej cywilizacji. Ciekawe jest tż to, ża Acai, de facto pożywienie ludzi biednych, jest też uznawana za naturalne panaceum.

Właściwości odżywcze jagody Acai

Jagoda Acai zawiera białka i aminokwasy, które są podstawowymi budulcami naszych organizmów, a poza tym wchodzą w skład enzymów i hormonów – bioaktywnych substancji syntetyzowanych przez nasz organizm, niezbędnych w większości procesów zachodzących w naszym organizmie.

Węglowodany i lipidy zawarte w Acai berry dostarczają organizmowi energii, przy czym składniki energetyczne jagody mają bardzo niski indeks glikemiczny, dzięki czemu poziom glukozy w naszym organizmie nie wzrasta, a my nie odczuwamy głodu (bądź uporczywego niedosytu), który jest jednym z objawów wahań poziomu tej, jakże ważnej, substancji.

Z powyższych zalet Acai wynika kolejna: w wyniku dostarczenia organizmowi odpowiedniej dawki energii i białek, oraz ich składowych, organizm nie męczy się tak, jest bardziej wydajny i znacznie szybciej regeneruje się po wysiłku. Dzięki Acai berry znacznie łatwiej (i chętniej) się nam żyje, mamy więcej energii, rośnie nasza wydajność i witalność.

Jagoda Acai dla zdrowej psyche

Wiemy już, że jagoda Acai jest bardzo bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Jak się okazuje witaminy C i E obecne w jagodzie Acai są bardzo cennym remedium na chorobę Alzheimera. Ważne jest to, by stosować je w profilaktyce, w efekcie zagrożenie chorobą ulega minimalizacji. Nie mniej istotna jest też ochrona otoczki mielinowej naszych komórek nerwowych, która znika pod wpływem wolnych rodników – im jest ich mniej tym otoczka mielinowa ma się lepiej a w efekcie zyskujemy większą sprawność intelektualną.

Uważa się, że jagoda Acai wpływa też na poziom hormonów odpowiedzialnych za nasze procesy myślowe i za nasze samopoczucie (takimi hormonami są między innymi hormony tarczycy). Acai berry stosuje się więc w profilaktyce nerwic, poleca się ją też jako element diety łagodzący stres.

Jagoda Acai jest też bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega, kwasy te mają ogromne znaczenie dla mózgu i przebiegu procesów myślowych, zawarte są też między innymi w orzechach, które od wieków stosuje się w celu poprawy zdolności intelektualnych. Witaminy z grupy B i inne składniki wspomagają produkcję dopaminy i serotoniny, odpowiedzialnych za nasze samopoczucie, spokojny sen i prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym.

Jagoda Acai w profilaktyce chorób serca i układu krwionośnego

Jagoda Acai jest bogatym źródłem polifenoli, substancji pochodzenia roślinnego, które regulują procesy produkcji endoteliny – związku, który w prostej drodze prowadzi do obkurczania się naczyń krwionośnych, co w efekcie powoduje miażdżycę i chorobę wieńcową. Zjadając polifenole razem z jagodami Acai zapobiegamy tym chorobom, choć oczywiście dostarczymy ich sobie łącznie z innymi roślinami (owocami, warzywami itp). Kwasy tłuszczowe, o których już wspomniałam, oprócz stymulowania pracy układu nerwowego są niezbędne dla utrzymania na prawidłowym poziomie cholesterolu zagrażającego naszym naczyniom krwionośnym. Jagoda Acai obniża poziom złego cholesterolu stymulując jednocześnie wytwarzanie cholesterolu dobrego. Jednym słowem pomaga zachować prawidłowy bilans cholesterolowy w organizmie.

Kolejny ważny składnik Acai berry to fitosterole, które obniżają i stabilizują ciśnienie krwi. Natomiast antocyjany, które są jednocześnie przeciwutleniaczami, obniżają kruchość naczyń krwionośnych, w efekcie układ naczyniowy zachowuje pełną funkcjonalność, bo naczynka i naczynia krwionośne chronione są przed uszkodzeniami.

A co z ochudzaniem?

Wszystkie wymienione wyżej składniki mają ogromne znaczenie dla naszego organizmu, a jak jagoda Acai odchudza? Stymuluje metabolizm i obniża łaknienie, bo ma bardzo niski indeks glikemiczny. Poza tym wzmaga synergię naszych procesów życiowych, dzięki czemu odbywają się one lepiej i sprawniej, to znaczy, że w pewnym sensie jagoda Acai przywraca nam nasz naturalny potencjał i chroni przed jego utratą.

Dlaczego tabletki Acai Berry Extreme?

Na rynku jest wiele tabletek z Acai, ale to Acai Berry Extreme zawiera optymalną, a właściwie maksymalną dawkę tej egzotycznej jagody.

Warto również dlatego, że kapsułki wyprodukowano z ogromną dbałością o jakość, w związku z czym jagody Acai zawarte w Acai Berry Extreme zachowały cały swój potencjał odżywczy i zdrowotny.

Na koniec warto dodać jeszcze to, że jak na tak dobry suplement i ogromnie wysoką dawkę Acai, Acai Berry Extreme jest suplementem wyjątkowo tanim.

 Gdzie kupić Acai Berry Extreme?

Jak zawsze polecamy zaopatrywanie się w oficjalnym sklepie producenta. Znajdziesz go pod adresem ⇒ AcaiBerryExtreme.pl. Tabletki z Acai kupisz tam w wyjątkowo korzystnej cenie 111 – 139 zł!

 

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane Składniki